apajte0604.htm

nowy kontakt mailowy do Stowarzyszenia: apajte@aliceadsl.fr   (22.02.2008)  nowosc

KOMUNIKAT PRASOWY
Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie – APAJTE

18 marca 2005 w siedzibie Stacji Naukowej Polskiej w Paryżu odbyło się Walne Zebranie Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie – APAJTE (Association Polonaise des Auteurs Journalistes et Traducteurs en Europe), na które poza członkami z Francji przybyli tym razem członkowie z Belgii, Holandii, Luksemburga i Polski.

Zebranie rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci, zmarłego w ubiegłym roku wiceprezesa APAJTE d/s. w Polsce i Europie Wschodniej, Jerzego RZESZUTO.

Po przedstawieniu i zatwierdzeniu raportów z działalności i stanu finansów za rok 2004, zostały przeprowadzone wybory nowych władz Stowarzyszenia na kolejną – czwartą kadencję, która trwać będzie cztery lata.

W wyniku głosowania prezesem APAJTE została ponownie wybrana Agata KALINOWSKA-BOUVY oraz wyłoniona została 6-cio osobowa ekipa zarządu, która jeszcze tego samego wieczoru ukonstytuowała się w następujący sposób: Agnieszka PANECKA – wiceprezes d/s. w Polsce i Europie Wschodniej (wybrana po raz drugi), Monika BEM – sekretarz, Artur RENCZ – skarbnik, Adam GAŁKOWSKI – wice skarbnik (wybrany po raz drugi) oraz członkowie Alexander CZĄSTKIEWICZ i Elżbieta WIERZBICKA.

stoją od lewej: Artur RENCZ, Agnieszka PANECKA, Agata KALINOWSKA-BOUVY, Adam GAŁKOWSKI, Alexander CZĄSTKIEWICZ, Monika BEM.

Fot.: Grace WYCHOWAŃSKA

 

 

 

 

 

 

 

 

Mareil, dn. 25-06-2004

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo

Polskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie - A.P.A.J.T.E. z siedzibą w Paryżu, organizuje V SALON KSIĄŻKI POLONIJNEJ – Stella Plage 2004, z udziałem polskich pisarzy poetów, publicystów i redaktorów mieszkających w różnych krajach świata oraz autorów z Polski piszących o Polonii, a także Oficyn Wydawniczych publikujących książki dotyczące Polonii.

Salon odbędzie się w sobotę 3 października 2004 roku, w godz. 10.00 - 18.00, w Ośrodku «Stella Maris», w STELLA PLAGE.

Po raz pierwszy Salon Ksiażki Polonijnej będzie miał miejsce we Francji (po Belgii – Bruksela 2000, 2001 i 2003 oraz Włoszech – Rzym 2002).

Tegoroczny Salon zostanie wzbogacony o Wystawę „Prasa polonijna w świecie wczoraj i dziś”. Razem stanowić będą imprezy towarzyszące dla promocji Europejskiego Centrum Polonijnego w Vaudricourt.

Podczas spotkania w ramach V SALON KSIĄŻKI POLONIJNEJ, autorzy będą mieli okazję, tak jak w latach ubiegłych, zaprezentować i sprzedawać swoje publikacje oraz nawiązać bezpośredni kontakt z czytelnikami. W spotkaniu zapowiedzieli udział przedstawiciele prasy, radia i telewizji.

Osoby zainteresowane udziałem w V Salonie Książki Polonijnej, proszone są o kontakt (do końca lipca br.) na adres: A.P.A.J.T.E. - 10, allée des Boeures - 78124 Mareil-sur-Mauldre – Francja lub pocztą elektroniczną e-mail: apajte@tiscali.fr

Agata KALINOWSKA-BOUVY

PREZES A.P.A.J.T.E.