(13.09.2004) NOWY ADRES:
CHCIELIBYSMY POINFORMOWAC O ZMIANIE EMAILA AKTUALNY TO:

DO REDAKCJI KURIERA ATENSKIEGO: kurier_atenski@imn.gr

tel.: +30 2103837786fax: +30 210 3831740

adres pocztowy: 

INTERNATIONAL MEDIA NETWORK

KURIER ATENSKI

GEORGE 10

106 77  ATHENS

REDAKTOR NACZELNA ANNA MARIA LEONHARD

REDAKTOR BEATA ZOLKIEWICZ  E-mail: beataz_s@hotmail.com

 

Poprzednia informacja (ARCHIWUM)

„INTERNATIONAL MEDIA NETWORK" Ltd

Kurier Ateński

POLITECHNIOU 3A 104 33 ATHENS GREECE
TEL 003210 52 02 325, 0032105243987,
tel.kom. 0030947832995- FAX: 0030 210 52 44 149
e-mail:
kurier@hol.gr
e-mail: ajathens@hotmail.com

Serdeczne pozdrowienia z Aten.

Kilka słów o nas
"Kurier Ateński” to niezależny tygodnik wydawany w języku polskim w Atenach, ukazująy się egularnie co tydzień. Gazeta ukazuje się od 1988 roku. Powstała z myślą o wszystkich Polakach przebywających na terenie Grecji: tych którzy odwiedzają ten kraj na krótko, ale przede wszystkim o tych, którzy przybyli tu z myślą o dłuższym pobycie, czy też osiedleniu się na stałe. Jej zadaniem jest niezależne informowanie o wydarzeniach w Polsce, w Grecji, i na świecie: o wszystkim, co jest tu dla nas ważne i potrzebne. “Kurier Ateński” chce swoim Czytelnikom ułatwić egzystencję na terenie Grecji, przybliżając ten kraj i pozwalając go lepiej zrozumieć a równocześnie wszystkim stęsknionym rodakom nieustannie przybliżać ojczyznę. Serwis agencyjny otrzymujemy z Polskiej Agencji Prasowej.

Na 32 (od trzesięsienia ziemi tylko 24 strony, ponieważ nasze biuro zostało zniszczone, staramy się pozbierać) stronach formatu A3 oferujemy szeroki przekrój tematów: między innymi sewisy z Polski, Grecji i Świata, wiadomości sportowe, ekonomiczne, strony poowięcone turystyce i ciekawym miejscom w Grecji, wywiady z interesującymi osobami, reportaże z życia poloniijnego, artykuły poświęcone przedstawicielom greckiej literatury czy sztuki, rozrywkę: horoskopy i krzyżówki, programy telewizyjne i inne.

Partnerzy

Gazeta stanowi też swego rodzaju przewodnik po “polskich Atenach”. Na naszych łamach znajdziecie Państwo adresy i telefony polskich sklepów, firm turystycznych organizująych przejazdy z Grecji do Polski, lekarzy, gabinetów fryzjerskich, wypożyczalni kaset, dyskotek, czy osób oferujących różne usługi - Polaków, czy też osób władających językem polskim i współpracujących z naszymi rodakami.

Wszystkie te ogłaszjące się na naszych łamach osoby, to nasi wierni partnerzy, przyczyniający się nieustannie do istenienia gazety.

Pomocą i popraciem służy nam także strona grecka, urzędy państwowe, ministerstwa, dziennikarze i politycy - widząc w naszej pracy podstawy solidnego pomostu łączącego oba kraje i narody.

Nasze wydawnictwo „INTERNATIONAL MEDIA NETWORK" Ltd wydało książkę Laureatki Nagrody Nobla ’96, Pani Wiesławy Szymborskiej „KONIEC I POCZĄTEK”, oczywiście w języku greckim.

KURIEROWI ATEŃSKIEMU udzielili wywiadu min. Prezydenci: Rzeczpospolietj Polskiej i Republiki Greckiej oraz wiele innych osobistości z życia politycznego Grecji i Polski i Świata.

"Kurier Ateński” dostępny jest na na terenie całej Grecji, także na wyspach, w sklepach oferujących prasę zagraniczną. To efekt naszej współpracy z Agencją Kolportażu Prasy Zagranicznej.

W samych Atenach - ponadto - znajdziecie Państwo naszą gazetę także w sklepach polskich i punktach usługowych, współpracujących z Polakami,

Prenumerata dociera w najbardziej odległe zakątki Grecji.
Nasza gazeta towarzyszy także pasażerom Polskich Linii Lotniczych LOT.
Od Nowego Roku będzie dostępna na terenie Polski. Dystrybucją zajmie się RUCH S.A. Dział Prenumerat i Współpracy z Zagranicą, 01 248 Warszawa, ul. Jana Kazimierza 31/33, tel: w Warszawie: 5328730 – 5328816 – 53 28 809

Z poważaniem
dyr. Andrzej Jenczelewski

Gazeta Olsztyska – red nacz. Robert Sakowski – e-mail: redakcja@gazetaolsztynska.pl
Do wiadomoci redaktora naczelnego Pana Roberta Sakowskiego
Gazeta Współczesna – Prezes Zbigniew Fabjańczuk – e-mail: studio@wspolczesna.pl

Do wiadomoci Prezesa Zbigniewa Fabjańczuka
Tygonik Okolica – Agencja Wydawnicza „B&B" Tor-media, Zbigniew Bartkowiak – e-mail: t.okolica@wp.pl

Do wiadomoci: Agencja Wydawnicza „B&B" Tor-media, Zbigniew Bartkowiak
Kurier Poranny – Prezes Mirosław Flejmer, dyrektor do spraw sprzedarzy i promocji – Dorota Łojewska. – e-mail: redakcja@poranny.pl

Do wiadomoci redaktora naczelnego Pana Roberta Sakowskiego
Przegląd Powiatowy – red.nacz. Renata K. Metelicka – e-mail: przeględpowiatowy@interia.pl

Do wiadomoci redaktora naczelnego Renaty K. Metelickiej