bawariaipn.htm

 

Monachium, 22 stycznia 2003

 

O Ś W I A D C Z E N I E

 

 

Zjednoczenie Organizacji Polskich w Bawarii stanowczo protestuje przeciwko działaniom Sojuszu Lewicy Demokratycznej zmierzającym do ograniczenia działalności Instytutu Pamięci Narodowej poprzez zmniejszanie budżetu i likwidację jego pionu śledczego, czyli Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Polacy od lat konsekwentnie domagali się ukarania tych, którzy brali udział w eksterminacji naszego Narodu. O ile zbrodniarzy hitlerowskich spotykały zasłużone kary i są oni do dzisiaj bezwzględnie ścigani, to bandyci utrzymujący siłą władzę ludową w Polsce, wydający wyroki na zamówienie, mordujący i torturujący tysiące polskich patriotów, wykorzystujący polskiego żołnierza do pacyfikowania społeczeństwa, przez prawie pół wieku korzystali z parasola ochronnego rządzącej z nadania Moskwy Polskiej Partii Robotniczej, a później Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Po upadku komunizmu, ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej wzbudziła nadzieje na odkłamanie najnowszej historii naszego kraju i ukaranie zbrodniarzy nie tylko wojennych, ale i powojennych.

Prokuratorzy pionu śledczego IPN podjęli i prowadzą śledztwa w sprawach o zbrodnie popełnione na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości, które zostały zaliczone do przestępstw nie ulegających przedawnieniu oraz śledztwa w sprawach o zbrodnie komunistyczne popełnione w okresie od dnia 17 września 1939 r. do dnia 31 grudnia 1989 r.

Widać ta ostatnia data spędza sen z powiek członkom SLD. Nie od dziś bowiem wiadomo, że szeregi tej partii zasilają tzw. „utrwalacze władzy ludowej“, którzy gotowi są zrobić wszystko, by prawda o rządach komunistów w PRL nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Dlatego też należy dać zdecydowany odpór zamachowi SLD na Instytut Pamięci Narodowej. Zjednoczenie Organizacji Polskich w Bawarii, stojąc po stronie ofiar komunistycznego terroru, wzywa wszystkich Polaków, tak w kraju, jak i za granicą do obrony Instytutu Pamięci Narodowej, gwaranta prawdy i sprawiedliwości, a co za tym idzie – wolności i demokracji.

 

Nie pozwólmy na stopniową likwidację Instytutu Pamięci Narodowej!

Dzisiaj IPN – jutro DEMOKRACJA !!!

 

 

Zjednoczenie Organizacji Polskich w Bawarii

 

Za Zarząd

 

Jacek Kowalski – przewodniczący zarządu

Bogdan Żurek – członek zarządu