1belarus.gif (7769 Byte)   BIALORUS    (10.06.2005 uakt 01.06.2009)
                                                                                              Polonia Bialorusi szacowana jest na 1 000 000

http://www.minsk.polemb.net/

E-mail:  ambasada@minsk.polemb.net;

E-mail:  ambasada_wk@minsk.polemb.net

http://www.brzesckg.polemb.net  konsulkg@brest.by 

http://www.grodnokg.polemb.net   konsulgrodno@o2.pl

Robert Łuckiewicz - II Sekretarz
Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Białoruś

Wydział Konsularny
Mińsk, ul. Kropotkina 91A
Tel. +375 17 249980 , +375 17 249981 w 310
Fax +375 17 289 32 55
Mob +375  44 7419411

Poбepm  Лyцкевич второй секретарь
Посольствa Республики Польша в Республике Беларусь
Консульский отдел

220002 Минск, ул. Кропоткина 91A
Тел.: +375 17 284 99 80, 284 99 81
Факс: +375 17 289 32 55
моб:  +375  44 7419411

Ambasada RP
220034 Mińsk, ul. Rumiancewa 6
Tel.:  +375-17-288-21-14, 288-23-13,
Fax. 236-49-92, 233-97-50
www.embassypoland.nsys.by
E-mail:ambminsk@nsys.by  


Wydział Ekonomiczno-Handlowy Ambasady RP w Mińsku
220030 Mińsk, ul. Wołodarskiego 6
Tel.: +375-17-222-48-19, 220-42-62, 220-27-72
Fax. +375-17-220-49-74
E-mail: weh@nsys.by

Konsulat Generalny RP w Grodnie
230023 Grodno, ul. Budionnego 48A
Tel.: +375-152-75-15-95, 75-15-90
Fax. 75-15-87,
Tel/Fax: +375-152- 44 8517
E-mail: kgrpgrodno@nsys.by
www: www.kgrpgrodno.nsys.by

Konsulat Generalny RP w Brześciu
224016 Brześć, ul. Kujbyszewa 34
Tel.: +375-162-27-00-00, 22-20-71, 23-32-02
Fax. +375-162-20-38-29
 
Aby Polacy w Bialorusi mogli przetrwac!   NOWOSC
http://www.wirtualnapolonia.com/teksty.asp?TekstID=9086 
(10.06.2005)
 

BIALORUS (czlonek PRPS)
Zwiazek Polaków na Bialorusi  www.zpb.org.pl 
Prezes od 13 marca 2005: Angelika Borys
- E-mail: zpb@zpb.org.pl 
Tel. kom.: +375-2931 87555

Zarzad Glowny w Grodnie
230023 Grodno, ul. Budionnego 48 A
Polonijne Centrum Biznesu i Turystyki
Tel.: +375 73-17-70, +375 73-05-33; Tel/Fax: +375 73-17-43

Ambasada Republiki Białoruś mieści się w Warszawie, przy ulicy Ateńskiej 67, tel. +48-22-617 32 12 faks 617 84 41
 
Glos z nad Niemna   -  www.glos.wschod.org  (13.12.2004)
Red. Andrzej Dubikowski , E-mail: glosznadniemna@mail.grodno.by
 
Misja Katolicka "Swiat Dziecka" :   
ul. Lenina 10, 213470 Mscislaw, Bialorus
Tel.: +375 2240 52204
E-mail:
mscislaw@diecezja.bielsko.pl
kontakt w Polsce: kom.: 0048-601-483820; Fax: 0048-32-2062520
 
SMS - y   bezplatne   www.radiopage.by
 
Baranowicze
Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach (22.02.2001)
President: Dr Maria Syczewska
ul. Parkowa 13-52; 225 320 Baranovitchi, Belarus
kontakt: Dr Andrzej Szpakow,  E-mail:
  syczewska@tut.by
 
Grodno
Grodno

Zwiazek Polakow na Bialorusi  (16.03.2003 uakt 10.06.2005)    NOWOSC

Sprawa Bialorusi - materialy zebrane przez EUWP   (10.06.2005)  NOWOSC

 
Minsk
Instytut Polski w Mińsku
Cezary Karpinski - dyrektor
ul. Wolodarskiego 6, UA 220050 Minsk
Tel.: +375-17-2209 581, 220 63 78
Fax: +375-17-2204 874
E-mail: pol_inst@mail.belpak.by

Zespol Skowronki  (30.12.2000)
Polski Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki"
ul. Woroniańskiego 15-1/230, 220-007 Mińsk
Tel.: +375-17-224-09-69, Fax : +375-17-224-09-69
Maria Mudrecowa-Rotkiewicz, Wiktoria Mudrecowa-Rotkiewicz
Larysa Michałkowa, Helena Gałuzina
E-mail: skowronki@tut.by

 
Mścisław
Rzymsko-Katolicka Parafia Wniebowzięcia NMP w Mścisławiu
ul. Lenina 10, 213470 Mścisław
Tel.: +375-2240-52204
E-mail:
mscislaw@.diecezja.bielsko.pl
http://
www.diecezja.bielsko.pl./~mscislaw/
Ks. Karol Tomecki
  Traktat Bialorus-Polska                APEL O POMOC  (03.10.2001)
 
Duszpasterstwo na Grodzienszczyznie 
http://www.wsdsc.poznan.pl/glos/cgl974a.htm (06.01.2002)
Ksieza Orionisci na Bialorusi
Prasa Polonijna Bialorusi
 
Polska Macierz Szkolna na Bialorusi   (18.09.2002)
Zespoly Artystyczne na Bialorusi   (03.10.2001)
 
Kalendarz imprez na Bialorusi! (10.10.2002)  zglos swoja impreze tez
Album dzialaczy Polonijnych  (22.12.2001 uakt 17.10.2008)
Prasa polonijna na Bialorusi  (10.09.2005)
wybierz
litere
Miasta w ktorych istnieja skupiska polonijne:

miasta posiadajace polaczenia mailowe np: Baranowicze

AA Adamowicze, Ambilewce, 
BB Bachmaty, Baranowicze, Bastuny, Bedrówka, Bereza, Berezino, Białohruda, Bielica, Bieniakonie, Bobrujsk, Bogdanów, Bolciszki, Boruny, Borysów, Brasław, Brzesc, Brzostowica, Brzostowica Mała, Brzostowica Wielka, Brzozówka, Bystryca
CC Chotowo, Cudzeniszki
DD Dalekie, Daniuszewo, Dembrowo, Dereczyn, Derewnoje, Dociszki, Dojlidki, Dołginowo, Druja, Druświaty. Dubrowica, Dudy, Dworzec, Dworzyszcze, Dziembrowo, Dzierkacze
EE Ejsmonty, Ejsmonty Wielkie
GG Gancewicze, Gieraniony, Gierwiaty, Głębokie, Gniezno, Gornofiel, Gradicze, Gradowszczyzna (Dubniszki), Graużyszki, Grodno, Gryckowicze, Gudogaj, Gudy, Gudzienista
HH Hermaniszki, Hniezno, Holszany, Hołowiczpole, Hołynka, Homel
Horodzieja, Hoża
I  I Indura, Iszczolna, Iwacewicze, Iwie, Iwieniec, Iwje, Izabelin
JJ Jancewicze, Jatolowicze, Jeziora, Jeziory, Jośkiewicze, Jotki, Juraciszki
KK Kaczanowicze, Kamieniec, Kamienna Rusota, Kamionka, Karasino
Kaszubińce, Kiemieliszki, Kleck, Klewice, Kluszczany, Kłajsze, Kniaziewo, Kobryń, Komaje, Konwaliszki, Kopciówka, Korelicze, Kozłowicze, Krewo, Krupowo, Krzemienica (BY), Kulbaki, Kwasowka, Kwatery
LL Lachowicze, Lack, Liachowicze, Lida, Lida - Słobodka, Lida-Mołodiożnyj, Liepiel, Lipniszki
ŁŁ Łabno, Łazduny, Łochiszyn, Łogiszyn, Łojki, Łososna, Łukonica, Łunieniec, Łunna
MM Madziejki, Makarowce, Massalany (rejon Brzostowicki), Masztalery
Michaliszki, Miedwiediczy, Międzyrzecze, Mikielewszczyzna, Minojty
Mińsk, Miory, Mir, Mizerecze, Mociewicze, Mohylew, Mołodeczno
Mosty, Mosty Prawe, Mozyr, Mścibów, Mścisław, Murowana Oszmianka
NN Nacza, Nieciecz, Niestaniszki, Nieśwież, Nowa Mysz, Nowa Ruda
Nowe Dziewiatkowicze, Nowogródek, Nowojelnia, Nowosiołki
Nowy Dwór
OO Odelsk, Onżadowo, Opsa, Orsza, Osipowce, Ossowo, Ostrowiec, Ostryna, Oszmiana, Oszmiany
PP Pelikany, Peliszcze, Perstuń, Piaski, Pielasa, Pieregańce, Pierwomajsk, Pińsk, Plusy, Podbolocie, Podlipki, Podorosk, Polany, Połock, Porozowo, Porzecze, Postawy, Prużany, Przełom, Przewałka, Putryszki
RR Racicze, Raduń, Raków, Rendziłowszczyzna, Repla, Rogoźnica, Rogożnica, Rohotna, Roś, Różanka, Rubieżewicze, Ruda Jaworska, Rupiejki, Rutkiewicze, Rużany
SS Samarowicze, Siegniewicze, Siejłowicze, Sielawicze, Siwica, Skidel, Skrundzie, Skrzybowce, Sławkowo, Słobódka, Słonim, Smorgonie, Snów, Soły, Sopoćkinie, Sopoćkinie (Teolin), Stare Wasiliszki, Starojelnia, Stołpce, Strubnica, Studzieniki, Subocz, Subotniki, Surwiliszki, Swietłogorsk, Sylwanowce, Szczuczyn, Szereszewo, Szydłowicze, Świr, Świsłocz
TT Traby, Trokiele
UU Urciszki
WW W. Putryszki, W. Strubnica, Wasiliszki, Wasiliszki Stare, Wawiórka, Werenowo, Widze, Wielka Lipa, Wielkie Świranki, Wierbiłki, Wierejki, Wiewiórka, Więsławienięta, Wilejka, Wiszniewo, Witebsk, Wojstom, Wojtkowicze, Wołdaciszki, Wołkowysk, Wołożyn, Wołpa, Worniany, Woroniany, Woronowo, Worończa, Wsielub, Wysokie
ZZ Zabłocie, Zabłoć, Zadworje, Zaniewicze, Zareczanka, Zdzięcioł, Zelwa, Żabinka, Żodziszki, Żołudok, Żukojnie Żeladzkie, Żurpany, Żyrmuny, Żytomla