hajnowkainwest.htm

Hajnówka – brama do Puszczy Białowieskiej – zaprasza do inwestowania

Na styku kultur, u stóp jedynej w Europie pierwotnej Puszczy Białowieskiej leży miasto Hajnówka. Przyciąga turystów nie tylko ciekawymi obiektami oraz wydarzeniami kulturalnymi lecz także swoim niepowtarzalnym klimatem i unikalną przyrodą.

Sa tu prawie dziewicze tereny jeśli chodzi o turystyke. Hajnowka jest świetnym nowym miejscem na obiekty turystyczne tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, iż wkrótce stanie się wschodnimi rubieżami Unii Europejskiej. Jako swoje atuty ma: bardzo atrakcyjne graniczące z puszcza tanie grunty pod wykup, obiecane przez burmistrza miasta wszelkie ulgi i preferencje dla inwestora, czyste ekologicznie i piekne tereny, najbliższe zbiorniki rekreacyjne wodne w odległości 15 i 30 km. itd. Wkrotce ma powstac to wodne miasteczko oraz inne obiekty rekreacyjne.

W Hajnówce niewątpliwie warto inwestować. Wiedzą to przedsiębiorcy, nie tylko lokalni. I trzeba przyznać, że dobra opinia przedsiębiorców owocuje. Niemal z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie inwestowaniem właśnie w Hajnówce.

Urząd Miasta Hajnówka ma przyjemność zaproponować potencjalnym inwestorom sprzedaż bądź oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości miejskich położonych w mieście Hajnówka z przeznaczeniem pod zabudowę przemysłową - handlową i turystyczną.

Nieruchomości położone wzdłuż ulicy Białostockiej na trasie wylotowej do Białegostoku:

· Nr 1/80 o pow. 4,6679 ha zabudowana 2 magazynami

· Nr 1/51 o pow. 1,0268 ha po czasowych ogrodach działkowych w sąsiedztwie Hajnowskiego Domu Kultury i Ośrodka Sportu i Rekreacji (tereny sportowo - rekreacyjne)

· Nr 1/44 o pow. 0,5513 ha w sąsiedztwie stacji gazowej

· Nr 1/61 i 1/68 o łącznej pow. 10,2172 ha wokół wieży Centertel.

Nieruchomości wyposażone są w energię elektryczną, w części w sieć wodno - kanalizacyjną. Położone są na terenach o dominującej funkcji przemysłowej i magazynowo- składowej.
Formy zabudowy - obiekty wolnostojące, produkcyjne i usługowe z urządzeniami towarzyszącymi na podzielonych działkach.

Nieruchomość położona wzdłuż ulicy 11 Listopada (centrum miasta) oznaczona numerem geodezyjnym Nr 1056/44 o pow. 3,2578 ha. Wyposażona jest w podstawowe elementy infrastruktury technicznej. Powierzchnia działki zamknięta jest w polu prostokąta - sąsiedztwo Straży Pożarnej.
Przeznaczenie działki - do użytku ogólnego, obsługa ludności w różnym zakresie, obsługa ruchu turystycznego

Nieruchomość położona przy ul. 3 Maja (wjazd od ul. A. krajowej, centrum miasta) oznaczona numerem 1056/37, 1056/41 i 1056/39 o łącznej powierzchni 0,9117 ha. Wyposażona w podstawowe urządzenia infrastruktury technicznej. Działka jest przeznaczona do użytku ogólnego - obsługa ludności w różnym zakresie.

Nieruchomość położona przy ul. Parkowej, oznaczona Nr 1500/14 o pow. 0,70 ha. Powierzchnia działki zamknięta w polu prostokąta, ogrodzona w części żywopłotem. Wyposażona w podstawowe elementy infrastruktury technicznej. Graniczy z Parkiem miejskim, w którym znajduje się amfiteatr, plac zabaw, fontanna oraz przebogaty drzewostan. W sąsiedztwie hotel.
Przeznaczenie działki - rekreacyjno - sportowe (korty tenisowe i skatepark)

Nieruchomość położona przy ul. 3 Maja NR 2320/122 o pow. 0,5131 ha przy rondzie w centrum miasta, na trasie przelotowej Bielsk Podlaski - Białowieża. Wyposażona jest w podstawowe urządzenia infrastruktury technicznej. Powierzchnia działki zamknięta jest w polu prostokąta. Przeznaczenie działki  - do użytku ogólnego, obsługa ludności w różnym zakresie

Nieruchomość położona przy ul. S. Batorego (centrum miasta) Nr 1060 o pow. 0,2199 ha, 400 m od głównej trasy do Białowieży. Wyposażona w podstawowe elementy infrastruktury technicznej. Powierzchnia działki zamknięta w polu trapezu. Przeznaczenie działki - do użytku ogólnego - obsługa ludności w różnym zakresie.

Projekt kompleksu wypoczynkowo - rehabilitacyjnego

Projekt inwestycyjny - Centralny Białowieski Kompleks Turystyczno - Wypoczynkowy.

Opracowano koncepcję zagospodarowania terenu o pow. 30 ha (wraz z makietą), połozonego na obrzeżach miasta Hajnówka, w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej , z bezpośrednim dostępem do linii kolejki wąskotorowej i lądowiska dla śmigłowców (tu znajdziesz szczegóły projektu).
Projekt przewiduje budowę zespołu kompleksów z pełnym programem wypoczynkowym, rehabilitacyjnym i pracy twórczej.

Urząd Miasta Hajnówka poszukuje inwestora do realizacji przedmiotowego projektu: Idea projekt – Rezerwat Wilka

Pomysł Stefana Jakimiuka - kierownika projektu WWF "Białowieski Park Narodowy", dotyczący utworzenia w Hajnówce " Rezerwatu Wilka " - jako jednej z wielu atrakcji turystycznych tego regionu został przychylnie przyjęty przez radę Miasta Hajnówka i niebawem wejdzie w fazę realizacji.
Park będzie bardzo atrakcyjną formą ekspozycji zwierząt. Planowana kładka na podwyższeniu, w koronach drzew, pozwoli na fotografowanie zwierząt. Ulokowanie "wilczego parku" planowane jest na obrzeżach Puszczy Białowieskiej przy kolejce wąskotorowej , w sąsiedztwie projektowanego kompleksu turystyczno - wypoczynkowego.

     - Stanowimy prawdziwą "bramę" do Puszczy Białowieskiej - mówi Anatol Ochryciuk burmistrz miasta.

     - To doskonałe miejsce na lokowanie inwestycji związanych z turystyką, odpoczynkiem ale też i handlem. Przecież Hajnówka to miejsce wypadowe dla setek turystów. Stąd wypuszczają się oni do Puszczy Białowieskiej. Dlatego zachęcamy wszystkich inwestorów do zapoznania się z naszą ofertą. Nasze propozycje są naprawdę atrakcyjne.

Zapraszamy do inwestowania w Hajnówce http://www.hajnowka.pl