lista11forum.htm

Lista uczestników

  XI Światowego Forum Mediów Polonijnych

Tarnów-Lublin-Warszawa’2003

Lp.

Nazwisko i imię

Redakcja

 

AUSTRIA

 

1

Hafner Jadwiga

„JUPITER”

 

2

Michalski Mariusz Andrzej

„POLONIKA”

 

3

Olczykowski Renata

„ŻONGLER – JONGLEUR”

 

4

Osses - Frei

„ŻONGLER – JONGLEUR“

 

5

Zieliński Marek

 

"MAGAZYN AUSTRIACKI"

 

AUSTRALIA

 

6

Moczała Krystian

„KRAJ”

 

7

Samborski Jacek

RADIO 2000 SYDNEY

 

 

BUŁGARIA

 

8

Najdenowa Danuta

„PRZEGLĄD POLSKO-BUŁGARSKI”

Stow. Im. W. Warneńczyka o/Płowdiw

 

BIAŁORUŚ

 

9

Dubikowski Andrzej

"GLOS ZNAD NIEMNA"

 

10

Dawłaszewicz Irena

„ZIEMIA LIDZKA”

 

11

Eismont Halina

RADIO „GRODNO”

 

12

Kołyszko Aleksander

"ZIEMIA LIDZKA"

 

13

Marek Lech Zygmunt

„MAGAZYN POLSKI”

 

14

Skrobocki Eugeniusz

"MAGAZYN POLSKI"

 

15

Waluś Irena

BIAŁORUSKA TELEWIZJA PAŃSTWOWA „GRODNO”

 

BELGIA

 

16

Pustkowska Janina

RADIO RTBF

Sekcja Polska „Spotkania”

 

 

CZECHY

 

17

Radłowska-Obruśnik Martyna

"GŁOS LUDU"

 

18

Rudnik Czesława

"ZWROT"

 

19

Świdrowa Emilia

"HUTNIK TRZYNIECKI"

 

 

DANIA

 

20

Białuńska Zofia

„KONTAKT”

 

21

Zamorska Helena

"INFORMATOR"

 

 

EGIPT

 

22

Malewska-Malek Małgorzata

 

"POLONEZ"

 

FINLANDIA

 

23

Janasik Robert

„NASZ BIULETYN“

 

24

Ramm Dorota

„NASZ BIULETYN”

 

 

FRANCJA

 

25

Hobora Łucja

„GŁOS KATOLICKI”

 

26

Dąbrowska Jadwiga

 

"TECZKA"

27

Judycki Zbigniew

 

"KWARTALNIK BIOGRAFICZNY POLONII"

28

Kasparian Danuta

„TECZKA”

 

29

Siwek Józef

„INFORMATORY BIOGRAFICZNE”, APAJTE

30

Rzeczycka-Piekarec Anna

RADIO FRANCE INTERNATIONALE

 

31

Wittbrot Marek

„RECOGITO”

 

32

Zawadzka Alicja

„MYTHE PRESSE”

 

 

GRECJA

 

33

Żółkiewicz-Siakantaris Beata

 

"KURIER ATEŃSKI"

 

HOLANDIA

 

34

Czerniejewicz-Schroten Zofia

 

„SCENA POLSKA”

 

IZ RAEL

 

35

Dworak-Cousin Ilona

„NOWINY KURIER”

 

 

KANADA

 

36

Buda-Rodriguez Agnieszka

„MYŚL”

37

Kulczyński Dariusz

 

"NOWY KURIER"

38

Kynczew Bogumiła

 

"ZWIĄZKOWIEC"

39

Madey-Wojnarowicz Urszula

Rzecznik Prasowy Kongresu Polonii Kanadyjskiej

40

Chlebica Aneta

RADIO POLONIA - TORONTO

 

41

Popowicz-Watra Marek

 

"DZIENNIK"

42

Reczkowska-Raab Irena

„POLONEZ - CANADIAN”, „POLISH NEWS”

43

Stepczyński Jan Marek

 

"PANORAMA POLSKA"

44

Stolarczyk Stanisław

 

"ZWIĄZKOWIEC"

45

Wojnarowicz Wit

„TWOJE RADIO”

 

46

Wolski Elżbieta

 

"POLISH STUDIO"

 

LIBAN

 

47

Saleh Anna

"POLSKIE CEDRY"

 

 

LITWA

 

48

Akińczo Aleksandra

Radio "ZNAD WILII"

 

49

Andrzejowski Tadeusz

„PRZYJAŹŃ”

 

50

Ciechanowicz Jan

"W KRĘGU KULTURY"

 

51

Ks. Jasiński Tadeusz

"SPOTKANIA"

 

52

Mackiewicz Michał

„MAGAZYN WILEŃSKI”

 

53

Maksymowicz Lilia

 

„NASZ CZAS”

54

Masłanskaite Nijola

LITEWSKIE RADIO NARODOWE

 

55

Mieczkowska Wanda

"ZNAD WILII"

 

56

Mieczkowski Romuald

„ZNAD WILII”

 

57

Sosnowski Henryk

 

"ATENEUM WILEŃSKIE"

 

LUKSEMBURG

 

58

Ks. Kruszewski Henryk

BIULETYN

 

 

 

ŁOTWA

 

59

Januszkiewicz Stanisław

„SŁOWO POLSKIE”

 

60

Pujsza Włodzimierz

"ŁATGALIA"

 

 

MOŁDAWIA

 

61

Usowa Helena

 

"JUTRZENKA"

62

Lisowska Teresa

RADIO „POLSKA FALA”

 

 

NIEMCY

 

63

Czarnecki Czesław

"POL ECHO”

 

64

Czarnecka Iwona

„POL ECHO”

 

65

Hoffmann Dorota

"KONTAKTY"

 

66

Janiszewska Anna

„KURIER”

 

67

Jurkianiec Magdalena

„SAMO ŻYCIE”, „ANGORA”

 

68

Klon Marianna

„KONTAKTY”

 

69

Koch Mirosława

 

„KURIER POLONICA”

70

Kostecki Zbigniew

 

KONGRES POLONII NIEMIECKIEJ

71

Lemke Paulina

„GŁOS POLSKI”

 

72

Lewandowski Agata

„POLEN NEWS”

 

73

Matuszczyk Mariusz

„SAMO ŻYCIE”, ANGORA”

 

74

Nowacki Krzysztof

 

POLSKI INFORMATOR KULTURALNY

75

Pielatowska Aleksandra

SFB-4 Radio MULTIKULTI

 

76

Proscewicz Aleksandra

 

"KURIER POLONICA"

77

Stiller Antoni

„TWOJA GAZETA”

 

78

79

Wachowski Waldemar

Zajac Aleksander

„GŁOS POLSKI”

"Slowo"

 

     

 

POLSKA

 

80

Boczar-Różewicz Krystyna

„Dukielski Przegląd Samorządowy”

PSPL

81

Dębiec Joanna

„CZAS CZCHOWA”, PSPL

 

82

Dymecka Monika

Magazyn” Medycyny Naturalnej i Niekonwencjonalnej”

 

83

Franczukowski Zbigniew

„Gazeta Zdrojowa” – Polanica Zdrój

 

84

Habowska Roma

Wydawnictwo im.Warneńczyka

Kraków

85

Herezińska Elżbieta

TELEWIZJA POLSKA S.A.

Biuro Współpracy Międzynarodowej i Handlu

86

Kietrys Alina

RADIO GDAŃSK S.A.

 

87

Kaniewska Bogna

POLSKIE RADIO

 

88

Malinowski Franciszek

„FORUM POLONIJNE”

 

89

Maliszewski Michał

RADIO POLONIA

 

90

Nawrot Wojciech

„DREZDENKO”, PSPL

 

91

Olszewski Zbigniew

FUNDACJA POLONIA

 

92

Osuchowski Wiesław

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Departament Konsularny i Polonii

93

Piotrowska Maria

 

TELEWIZJA POLSKA S.A.

Biuro Współpracy Międzynarodowej i Handlu

94

Sabik Tadeusz

Fundacja Małopolska

 

95

Sroka Zdzisław

Polskie Stowarzyszenie Prasy Lokalnej

 

96

Stępień Jan

 

RADIO KRAKÓW S.A.

97

Stępniak Halina

„Głos Garbowa”, PSPL

 

98

Święch Zbigniew

Pisarz, dziennikarz

Wydawnictwo im. Warneńczyka

99

Sobecka-Waśkiewicz Anna

RADIO GDAŃSK  S.A.

 

100

Wielogórska-Gola Jadwiga

„Gazeta Zdrojowa” – Polanica Zdrój

 

101

Zielińska Bożena

„Echo Powiatu Bełchatowskiego”

 

 

ROSJA

 

102

Błasik Czesław

„GAZETA PETERSBURSKA”

 

103

Ostaszewski Aleksander

„NASZA POLONIA”

 

104

Ostaszewski Andrzej

„NASZA POLONIA”

 

 

SERBIA I CZARNOGÓRA

 

105

Tancić Jolanta

„SŁOWO YU POLONII”

 

106

Veljić Halina

„SŁOWO YU POLONII”

 

 

SZWAJCARIA

 

107

Zymon-Stankiewicz Anna

"NASZA GAZETKA"

 

 

SZWECJA

 

108

Lubera Edward

„NYTT FRIN POLEN”

109

Nowakowski Tadeusz

 

RADIO SZWEDZKIE, "NOWA GAZETA POLSKA"

110

Rawa Tadeusz

 

"RAWA PRESS"

 

111

Sztompke-Turewicz Anna

„SZWEDZKIE RADIO”

 

112

Urbański Tadeusz

 

"PRZEWODNIK"

 

UKRAINA

 

113

Abdroszczuk Irena

„WOŁANIE Z WOŁYNIA”

 

114

Baczyńska Barbara

RADIO LWÓW

 

115

Bessalickich Wiktor

TELEWIZJA KABLOWA „WIK”

 

116

Bondarewa Olga

Polonijna Strona Internetowa na Ukrainie

117

Dragin Borys

"DZIENNIK KIJOWSKI"

 

118

Dutkiewicz Teresa

BIULETYN ORGANIZACJI POLSKICH NA UKRAINIE

119

Gordijewska Anna

RADIO LWÓW

 

120

Pakosz Teresa

 

RADIO „LWÓW”

121

Panteluk Stanisław

"DZIENNIK KIJOWSKI"

 

122

Poliszczuk Ludmiła

„WOŁANIE Z WOŁYNIA”

 

123

Tuzow-Lubański Eugeniusz

"DZIENNIK KIJOWSKI"

 

124

Rafalska Bożena

„LWOWSKIE SPOTKANIA”

 

125

Rudnicki Sergiusz

„GAZETA POLSKA W ŻYTOMIERZU”

126

Slesariewa Ludmiła

NARODOWE RADIO UKRAINY

 

127

Sokalski Jerzy

TELEWIZJA KABLOWA „WIK”

 

128

Starowierow Mirosława

 

RADIO OBWODOWE ŻYTOMIERZ

Red. „JEDNOŚĆ”

129

Zieliński Ryszard

„POLACY DONBASU”

RADIO „POLSKA FALA”

TV POLAKÓW DONBASU

 

USA

 

130

Banaś Zbigniew

 

RADIO WPNA – CHICAGO

TELEWIZJA POVISION

131

Barankiewicz Jerzy

"POLONIA KALIFORNIJSKA"

 

132

Barankiewicz Teresa

„POLONIA KALIFORNIJSKA”

 

133

Boris Sophia

 

RADIO WPNA-1490 CHICAGO

134

Czerwiński Mieczysław

"TO I OWO"

 

135

Hilgier Jacek

„GWIAZDA POLARNA”

 

136

Magiera Wiesław

 

RADIO CZUMA – CHICAGO

137

Makowska-Jacyna Antonina

„TERAZ”

 

138

Niewinny-Dobrowolski Andrzej

„POLISH NEWS”

 

139

Ringer Zbigniew

"NOWY DZIENNIK"

 

140

Skrobot Jerzy

"DZIENNIK ZWIĄZKOWY"

 

141

Szlechta Janusz M.

 

"NOWY DZIENNIK"

142

Zajączkowska Grażyna

„GŁOS POLEK”

 

 

WĘGRY

 

143

Sikora-Zeisky Iga

 

TV RONDO – POLONIA

„Polonia Węgierska”

 

WIELKA BRYTANIA

 

144

Budzyńska Maria

„TYGIEL”

 

145

Howe Beata

„TYGIEL”

 

146

Zagórska Teresa

"LWÓW I KRESY