Polacy na świecie

Polacy w Katarze

Polonia katarska nie jest duża – liczy ok. 500 osób. Są to głównie pracownicy na kontraktach oraz personel dyplomatyczny.

Emigracja do Kataru najczęściej ma wymiar finansowy – w Katarze jest duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników. Zatrudnienie w Katarze znajdą specjaliści z branży budowlanej, bankowej, telekomunikacyjnej, ale także lekarze czy architekci. Poszukiwani pracownicy otrzymują od pracodawców szereg dodatków oraz premii, które najczęściej pozawalają na życie na dość wysokim poziomie. Podjecie pracy w tym kraju nie jest jednak łatwe – wymaga szeregu pozwoleń i formalności, jednak najczęściej pomagają je załatwić przyszli pracodawcy. Emigracja do Kataru ma praktycznie w całości charakter czasowy – po wygaśnięciu kontraktu lub przejściu pracownika w stan emerytalny musi opuścić Katar.
Polonia katarska jest dobrze zorganizowana oraz zżyta – z jej inicjatywy powstała w stolicy Kataru polska szkoła, dzięki której młodzi Polacy mają stały kontakt z ojczystym językiem oraz polskimi tradycjami i kulturą.

 

Skomentuj

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Najnowsze w serwisie

Lekarze

Prawnicy

Szkoły

Biura turystyczne

Baza firm